Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

,,Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

Redakcja
Uratowane konie coraz częściej potrzebują medycznej opieki ze względu na wiek i  różne choroby
Uratowane konie coraz częściej potrzebują medycznej opieki ze względu na wiek i różne choroby
Jeśli masz stare zeszyty, gazety albo kartony - wrzuć do kontenera. One mogą uratować życie!

Jeszcze tylko dziś możesz oddać makulaturę i uratować życie któregoś z koni, możesz sprawić, że będzie znów potrzebny i szczęśliwy. Zbiórka w ramach kampanii „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” tym razem zorganizowana została w Mikołowie. Specjalnie oznakowany kontener ustawiono przed Centrum Handlowym Auchan przy ul. Gliwickiej 3. Zbiórkę zorganizował Klub Gaja, który doskonale wie, że stare gazety, zeszyty czy kartony uratowały już życie niejednego konia. Dzięki akcji ekolodzy z Klubu Gaja mogą też pomóc w opiece, leczeniu oraz terapii uratowanych zwierząt. Ważne, że mają coraz więcej sprzymierzeńców. Mikołowski Auchan to kolejny hipermarket, który włączył się do akcji, dzięki której wszyscy możemy przyczynić się do ochrony środowiska (1 tona makulatury to ok. 17 drzew ocalonych przed wycinką) oraz pomóc potrzebującym zwierzętom. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” wspiera ich utrzymanie oraz leczenie. - Cieszę się, że Auchan traktuje dosłownie społeczną odpowiedzialność biznesu. To drugi hipermarket tej sieci, z którym współpracujemy dla dobra środowiska i zwierząt - mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja. (ET)

Fundusz dla regionu
Tyszanie będą mogli pić tylko czystą wodę

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach przebuduje wodociąg biegnący w ulicach: Junaków, Fabrycznej, Jędrzejowskiej oraz Dzwonkowej. Przebudowa jest konieczna nie tylko dlatego, że stara sieć jest już zużyta, ale przede wszystkim ze względu na zdrowie mieszkańców korzystających z wody. Istniejąca sieć azbestowo-cementowa charakteryzuje się niskimi parametrami fizycznymi i częstymi awariami. Nie zapewnia również ciągłości dostaw wody przeznaczonej do picia. W ramach projektu zaplanowano budowę sieci wodociągowej o całkowitej długości ponad 797 metrów i 33 sztuk przepięć wodociągowych. Prace dofinansował Fundusz, który przeznaczył na nie prawie 248 tys. zł w formie pożyczki. (T)

Edukacja ekologiczna
Dobre rady na odpady - poczytaj, bo warto!

Fundacja EKON planuje wydanie książki - poradnika edukującego oraz instruującego przedsiębiorców, w jaki sposób powinni postępować z wytwarzanymi odpadami, począwszy od ich produkcji, magazynowania, transportu, a skończywszy na sprawozdawczości, do prowadzenia której są zobowiązani. Po zapoznaniu się z wydawnictwem przedsiębiorcy będą znali obowiązujące przepisy prawa dotyczącego ochrony środowiska, zwiększą swoją wiedzę o tym, jak ich praca i podjęte działania oddziałują na środowisko, zdobędą wiedzę, jak postępować z odpadami powstającymi w ich firmach. Będą również wiedzieli, jak przeciwdziałać powstawaniu odpadów, a w razie potrzeby będą mogli wykonać w swoich firmach odpowiednie audyty oraz prowadzić nieobciążoną błędami sprawozdawczość. Katowicki WFOŚiGW wsparł fundację oraz wydawnictwo dotacją w kwocie przekraczającej 14 tys. zł. (MG)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto